بازیهای تقلیدی کودکان (از یک تا دو سالگی)

یکی از عوامل مهم تربیتی : بازیهای تقلیدی

یک حرکت ساده و مشخصی را مقابل کودک خود انجام دهید. این حرکت را ۲ یا ۳ بار تکرار کنید تا کودک شروع به تقلید از شما کند. در صورت موفقیت کودک در تقلید از شما، شادی خود را از موفقیت وی ابراز کنید، مثلاً بخندید، به او آفرین بگویید یا برایش کف بزنید. سپس حرکت بعدی را شروع کنید. در زیر، بعضی از حرکت هایی را که می توانید برای این قسمت از آن استفاده کنید، آورده ایم: – مشت خود را باز و بسته کنید. – گوش خود را بخارانید یا بمالید. این یکی از نمونه بازیهای تقلیدی کودکان است.

بازیهای تقلیدی کودکان (از یک تا دو سالگی)

لپ های خود را مانند بادکنک باد کنید. – روی سر خود دست بکشید. – انگشت اشاره ی خود را جمع و سپس صاف کنید. – با انگشتان خود به آرامی روی میز بزنید. – بینی خود را با انگشتانتان فشار دهید. – دست های خود را مثل دستان عروسک حرکت دهید. – کنار انگشت خود را به بینی خودتان بمالید. از آغاز ماه پانزدهم یا شانزدهم، کودک سعی میکند کارهای روزانه ی شما را تقلید کند.

بازیهای تقلیدی کودکان (از یک تا دو سالگی)

شما می توانید با در اختیار قرار دادن وسایلی مانند گوشی تلفن پلاستیکی، جارو و متر؛ او را در انجام دادن این تقلیدها کمک کنید. به این ترتیب، هر کاری را که خواستید انجام دهید، از او بخواهید که در انجام دادن آنها با شما همکاری کند.

وسایل شخصی مانند کفش و روسری نیز می توانید در اختیار کودک قرار دهید، البته به شرطی که این وسایل به اندازه ی کافی محکم و با دوام باشند. کودک شما مطمئناً از انجام دادن این فعالیت ها خوشحال خواهد شد، چرا که می تواند خود را در جای بزرگ ترها قرار دهد.این بازی برای کودکان یک تا دو سال پیشنهاد می شود .

نوشته های مشابه

بازی شکار کلمات،تقویت سخن گفتن کودک

آموزش مفهوم صدا به کودکان ،با لیوان و قاشق

بازی برای کودکان، پازل عکس

بازی دالی موشه ، یک بازی تقلیدی

لینک اینستاگرام: https://www.instagram.com/p/BhG8KsSFxUt/

نوشتهٔ بعدی
تقویت تمرکز کودکان با بازی هرکه رود خانه خود
نوشتهٔ پیشین
بازی برای کودکان، پازل عکس
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست