آموزش رنگ ها به کودکان با بازی

از چه سنی و چگونه رنگ ها را به کودک بیاموزیم؟

کودکان در فاصله بین ۲ تا ۵ ساگی نام رنگها را می آموزند و توان تفکیک آنها را از یکدیگر پیدا می کنند. توانایی تفکیک رنگها بستگی به مقدار تکامل سیستم عصبی کودک دارد.

بهترین روش برای آموزش رنگ ها به کودکان ، استفاده از محیط اطرافشان است. اگر وسایل اطراف کودک را به همراه رنگ آن صدا بزنید کودک خیلی سریعتر آنها را می آموزد.

آموزش رنگ ها به کودکان با بازی

با ارتباط دادن رنگها به اشیاء اطراف کودک، این آموزش ساده تر صورت میگیرد. با بزرگتر شدن کودک توانایی او در مقایسه کردن افزایش می یابدبه همین دلیل تشخیص و تفکیک رنگ ها هم ساده تر می شود. دایره رنگ های مورد استفاده کودک محدود است اما همین دایره محدود رنگ ها امکان رشد شناختی کودک را فراهم می کند و یکی از اساسی ترین پیش شرطهای یادگیری مفاهیم پیچیده تر مانند ریاضی و تشخیص شکل و هندسه  اشیاء است.

کودک در ابتدا باید قادر به تفکیک رنگ ها از یکدیگر باشد بعد از آن می توانید نام رنگ ها را هم به او بیاموزید. مثلاً با انگشت خود به دو رنگ مختلف جوراب ها اشاره و نام رنگ ها را به طور واضح ذکر کنید.این بازی علاوه بر آموزش رنگ ها به کودکان ، آگاهی فکری آنها را افزایش می دهد. هر بازی که حس کنجکاوی کودک را تحریک کند در آموزش رنگ ها به کودکان موثر است.

نوشته های مشابه

بازی برای تقویت حافظه و هوش کودکان

آموزش شمارش اعداد به کودکان با نقاشی

طرح رنگ آمیزی کودکان کشتی بادبانی

بازی رنگ ها با کودک

سن مناسب شروع آموزش هنر و موسیقی به کودکان

لینک اینستاگرام: https://www.instagram.com/p/BhoaRqGlTeG/

نوشتهٔ بعدی
آموزش طرز کار دماسنج به کودکان
نوشتهٔ پیشین
آموزش زبان انگلیسی – ABC
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست