مکعب بازی کودکان، سرگرمی خلاقانه

مکعب بازی کودکان، سرگرمی خلاقانه

تاثیرات مکعب بازی بر کودک

برای کار روی توجه و تمرکز کودک، می توان از یک بازی ساده که در خانه قابل اجرا است استفاده کرد. مکعب بازی کودکان ، سرگرمی خلاقانه ای است که به کودکان کمک می کند تا کودک بتواند با بازی و استفاده از تخیلات خود به کشف دنیای اطرافش بپردازد.

کودکان می توانند با مکعب ها برج، اتوبوس، مغازه، خانه بسازند. تمایل کودکان به ساختمان سازی در رشد و سلامت روانی آنان موثر است. این بازی به کودک کمک می کند، تا با خود و دیگران رابطه برقرار ساخته و بتواند تخیلات خود را بهتر آشکار سازد و کودک می‌تواند با ترکیب مکعب‌ها شکل‌هایی بسازد که گاهی واقعا حیرت‌انگیز هستند. مکعب های چوبی نیاز شدید کودک را به «حادثه و خطر» برطرف کرده و همچنین راه  را برای انفجار بی قاعده خشم کودک باز می گذارند. مکعب بازی برای کودکان دو تا سه سال پیشنهاد می شود.

مکعب بازی کودکان، سرگرمی خلاقانهخلاقیت و ابتکار کودکانه

چند مکعب هم اندازه بردارید که رنگ های متفاوتی داشته باشند [ابتدا با دو رنگ آغاز کنید] و آن ها را در مجموعه هایی مرتب کنید. مثلا ابتدا مکعب زرد، بعد قرمز، بعد زرد و دوباره قرمز و  بار دوم ابتدا دو زرد، سپس دو قرمز ، دو بار  دو زرد و همچنین دو قرمز و … بعد از این کار از کودک خود بخواهید که این کار را ادامه دهد. شما می توانید با اضافه کردن مکعب های رنگی دیگر یا تنوع در حجم ها مکعب بازی را پیچیده کنید .

از نظر هوشی کودک در  ۱۸ ماهگی ۲ الی ۳ مکعب را روی هم می گذارد. در سن ۲ سالگی ۷ الی ۸ مکعب را می تواند بر روی هم گذارد. کودک در ۲/۵ سالگی با مکعب پل میسازد. در ۴ سالگی پله ۶ مکعبی می سازد. کودک در ۵ سالگی چهار ضلعی (با مکعبی داخل آن) می سازد و در ۶ سالگی پله ۱۰ مکعبی می سازد.

 

نوشته های مشابه

مدت زمان بازی کودک

برد و باخت در بازی و اهمیت آن برای کودک

چرا کودکان در بازی تقلب می کنند؟

بازی برای کودکان، پازل عکس

 

نوشتهٔ بعدی
بازی حسی حرکتی پرتاب اشیا برای کودکان
نوشتهٔ پیشین
افزایش توجه و تمرکز در کودکان به کمک بازی
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست