پختن غذا با کودک

آشپزی همراه با کودکان

یک مشکل که هر روز با آن دست و پنجه نرم می کنید، این است که شما نمی دانید هنگام آشپزی با کودک خود چه کنید؟ در واقع در هنگام پختن غذا با کودک چه باید بکنید؟

پختن غذا با کودک

  • آشپزی با کودک در آشپزخانه مستلزم رعایت نکات ایمنی است. در آشپزخانه یک کشو را به اسباب بازی های کوچک اختصاص دهید؛ به طوری که کودکتان به راحتی بتواند آن را باز و بسته کند تا به چیزهای دیگر دست نزند. با کمی خلاقیت زمان پختن غذا با کودک  برای خودتان و کودکتان جالب و سرگرم کننده کنید.
  • از او بخواهید که کنار میز غذا روی زمین بنشیند و تعدادی از ظروف پلاستیکی پختن غذا در اختیارش قرار دهید تا با آنها بازی کند و سرگرم شود.
  • اگر کودک کوچکی در خانه دارید، هرگاه غذایی روی اجاق دارید حتماً از زنگ ساعت برای وقت پخت غذا استفاده کنید؛ زیرا پرداختن به او و سرگرم کردنش شما را از بقیه کارها غافل می کند.
  •  وقتی کودک در تهیه غذا شرکت می‌کند، تمایل دارد تا غذاهای سالم بیشتری در بشقابش داشته باشد. وظایفی را متناسب با توانایی کودکتان پیدا کنید. شستن، رنده کردن یا له کردن، فعالیت‎های جالبی برای کودکان هستند.
  • پختن غذا با کودک، موقعیتی عالی برای آموزش مهارت‌های مهم زندگی است. می‎توانید در زمان اندازه‎گیری مواد پیتزا و برای بریدن آن به شکل‎های مثلثی، درباره‌ ریاضی و مفاهیم کسر صحبت کنید.
  • رعایت بهداشت از طریق شستن دست‎ها، آماده کردن فضای کار و تهیه غذا برای کودکتان آموزنده است.
  • در هنگام آشپزی با کودک نگران بهم‎ریختگی که کودکان هنگام گذراندن اوقات خوش در آشپزخانه ایجاد می‎کنند، نباشید. اجازه بدهید خلاق باشند. آنها می‌توانند بعد از اتمام کار، در تمیز کردن مشارکت داشته باشند.

نوشته های مشابه

موارد ایمنی برای جلوگیری از سوختگی در کودکان

رستوران رفتن با کودکان

بی اشتهایی و کم غذایی در کودک و راه های درمان آن

آموزش آداب و روش غذا خوردن به کودک

چگونه غذا دادن به نوزاد را شروع کنیم؟

چگونه غذا خوردن را به کودکان یاد بدهیم؟

لینک اینستا گرام: https://www.instagram.com/p/Bj2JTxflb_s/?

 

 

نوشتهٔ بعدی
آموزش عبور از خیابان به کودک
نوشتهٔ پیشین
آیا می توان به رغم شاغل بودن یک مادر تمام عیار بود؟
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست