اصول و روش های خرید رفتن با کودکان

خرید کردن با بچه ها

 یکی از اصول خرید رفتن با کودکان این است که، هنگامی که در  زمستان برای خرید می روید ، اگر چرخ های دستی در ورودی در فروشگاه صف کشیده بودند، سعی کنید یک پارچه پشمی همراه خود داشته باشید تا به دور فرزندتان بپیچید و از سرمای آهن های چرخ دستی محافظتش کنید .

 •   اگر کودک داخل چرخ است و می ترسید که مبادا بلند شود و بایستد، با کمربندی قدیمی او را به صندلی ببندید.
 • وقتی با بچه ها برای خرید می رویم، اگر کودک هنوز خیلی کوچک است و نمی تواند دقیقاً داخل صندلی بنشیند، با استفاده از جعبه دستمال کاغذی برای او متکایی درست کنید تا نیفتد.

 •   چشمانتان همیشه به کودک باشد، چرا که هر لحظه احتمال آن که در چرخ بایستد و قصد خروج کند و بر زمین بیفتد وجود دارد.
 • وقتی بین قفسه های فروشگاه حرکت می کنید، برای سرگرمی کودکی و نق زدن کمتر وی می توانید از او بخواهید داخلی چرخ دستی را مرتب کند.
 •  وقتی بین غرفه ها برای خرید قدم می زنید، اگر چشم کودکتان به اسباب بازی ها بیفتد حتماً از شما خواهد خواست که برایش چیزی بخرید. سعی کنید با ناراحتی خواهش او را رد نکنید، بلکه مثلاً به او بگوید: « آیا این اتومبیل آبی را می خواهی ؟ این شبیه اتومبیل قرمز خودت نیست؟ »… در این صورت او احساس می کند که شما به خواسته های او توجه دارید و همین برای ساکت کردنش در بسیاری از اوقات کافی است.
 • در هنگام خرید کردن با بچه ها نیز می توانید به او بگویید: «حق با توست، اتومبیل قشنگی است، اگر دوستش داری آن را در فهرست هدایای جشن تولدت و یا هدایای عید می نویسیم تا برایت بخریم».
اصول و روش های خرید با کودک
اصول و روش های خرید رفتن با کودکان

قانون خرید رفتن با کوچولو‌ها

 •  وقتی به همراه کودک از منزل خارج می شوید قبل از رسیدن به در فروشگاه، او را متوجه کنید و بگویید که: « ما یک بار برای دیدن اجناس و کالاهای جدید به فروشگاه می رویم و بار دیگر برای خرید؛ این دفعه تنها برای دیدن به فروشگاه می رویم و قصد خرید نداریم.» فراموش نکنید که به آنچه گفتید متعهد باشید.
 •  نباید دائما خواسته های او را رد کنید. وقتی با او به بازار می روید. او در معرض خواسته های متعددی است. یک روز هفته را برای خرید مایحتاج وی اختصاص دهید. اگر در روز دیگری از شما خواست که چیزی بخرید، آن را به آن روز خاص موکول کنید. اگر فرزندتان که در کنار شما پیاده روی می کند، احساس خستگی کرد و خواست که بغلش کنید، اسباب بازی ای را که برایش از منزل آورده اید به او بدهید و بگوید: ” چرا با خرست گردش نمی کنی ! او خیلی خوشحال می شود که با تو به گردش رود.”
 •   اگر می بینید که وقتی کودک را به خرید می برید شما را بسیار اذیت می کند، بدان معنی است که آن جا احساس ناراحتی می کند؛ سعی کنید او را در پیش شخص دیگری در منزل بگذارید. طبعاً شما هم دوست ندارید، یک غول شما را به اجبار به این طرف و آن طرف بکشد!

 

خرید رفتن با بچه

 • خرید کردن در فروشگاه باعث تقویت مهارت یادآوری کودکان می گردد. کودکانی که دو و نیم ساله هستند می توانند کالاهایی را که تبلیغ آنها را در تلویزیون مشاهده کرده اند، بشناسند. یافتن کالاهایی که درباره آنها تبلیغ شده است نوعی بازی لذت بخش برای کودکان محسوب می شود.
 • کودکان با مشاهده این که شما براساس نیاز و قیمت اجناس آنها را انتخاب می کنید، می توانند به مفهوم میزان مصرف پی ببرند. از سن سه و نیم سالگی به بعد می توانید درباره پس از انداز کردن پول با آنها صحبت کنید.
 •  اگر به کودکان اجازه دهید از بین دو محصول یکی را انتخاب کنند، قدرت انتخاب و تصمیم گیری آنها را تقویت خواهید کرد.
 •  اگر درباره کیفیت مواد غذایی فروشگاه با آنها صحبت کنید، خوردن غذاهای سالم و مقوی را به آنها خواهید آموخت.

 

نوشته های مشابه
آموزش به کودکان برای استفاده مشترک از وسایل
مقاومت کودکان در برابر لباس پوشیدن
روش برخورد با تف کردن کودک
آموزش آداب معاشرت به کودکان
روش صحیح پاداش دادن به کودک

لینک اینستگرام
https://www.instagram.com/zarafeyejadooyi/

نوشتهٔ بعدی
آموزش مدیریت زمان به کودکان توسط والدین
نوشتهٔ پیشین
با بازی حس کنجکاوی کودک خود را تحریک کنیم

هشدار: مقالات مربوط به بخش سلامتی و تغذیه، پزشکی، بارداری، زیبایی، روانشناسی برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. کاربران برای تشخیص، تسکین و درمان مشکلات حوزه پزشکی و سلامتی ابتدا با پزشک مشورت کنند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up