چرا کودکان در بازی تقلب می کنند؟

چرا کودکان در بازی تقلب می کنند؟

دلایل تقلب کودکان، وقت بازی

چرا بعضی از بچه‌ها، آب‌زیرکاه هستند؟ چرا کودکان در بازی تقلب می کنند؟ یکی از دلایل تقلب در بازی تمایل به پیروزی و دست‌یابی به موفقیت است که موجب میشود بعضی از بچه‌ها، دست به تقلب بزنند. از طرف دیگر وقتی انتظارات و توقعات از کودک، بیش از حد زیاد می‌شود ،کودک برای نشان دادن موفقیت خود به والدین دست به تقلب یا به اصطلاح، جِر زدن میزند.

بچه های کوچک ، منطق حاکم بر قوانین و یا علت اشتباه بودن زیرپا گذاشتن آنها را درک نمی کنند. اصولا، آنها قوانین بازی را طوری تغییر می دهند که بتوانند برنده شوند. اگر این مسئله برایتان اهمیت دارد، روش مناسب این است که با آرامش به فرزندتان بگویید اگر می خواهد با شما یا دیگران بازی کند، باید قوانین را رعایت کند.تقلب در بازی ممنوع است. اگر هم می خواهد با روش خاص خود بازی کند، می تواند با خودش بازی کند. به او یاد بدهید که قوانین باعث ایجاد روشی یکسان برای بازی کردن با هم می شوند.

چرا کودکان در بازی تقلب می کنند؟

  • فرزند شما ممکن است قوانین را کاملا درک نکند. در این مورد، بازی را قطع و قوانین را مرور کنید. از او سؤالاتی بپرسید و در حالی که بازی را شروع میکنید، مراحل را به گونه ای برایش تعریف کنید که قوانین را درک کند.با تعیین قوانین برای کودک، به صورتی محترمانه باعث می شوید تا کودکی که می داند تقلب کرده است، بفهمد که شما متوجه شده اید مشکلی در بازی او وجود دارد.

     ناراحتی کودک هنگام باختن در بازی

  • برخی بچه ها تنها به این دلیل تقلب می کنند که از باختن نفرت دارند. کودکی که از باختن ناراحت می شود و اگر ببازد، جیغ و داد به راه می اندازد، باید یاد بگیرد که اگر در بازی همیشه برنده نشد، مسئله ای نیست. چنین کودکی می تواند با بازی هایی کوتاه مدت و ساده همچون دوز بازی، بازی های حدس زدنی و قایم باشک، باختن را تمرین کند. بازی های غیررقابتی که در آنها برنده و بازنده ای وجود ندارد نیز می توانند مفید باشند.
  • وقتی خودتان بازنده می شوید به عنوان الگو، رفتار مناسبی داشته باشید. نشان بدهید که باختن، به معنای تمام شدن دنیا نیست: «خب، من باختم، اما بازی واقعا جالبی بود.»

نوشته های مشابه

مکعب بازی کودکان، سرگرمی خلاقانه

بازی عروسک گردان

برد و باخت در بازی و اهمیت آن برای کودک

بازی پازل پسر و سگ

لینک اینستاگرام: https://www.instagram.com/p/BkfRFM5l4A7/?

 

نوشتهٔ بعدی
ایمنی کودکان در زمین های بازی
نوشتهٔ پیشین
روش برخورد با تف کردن کودک
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست