بازی حدس بزن کلمه چیه

با حروف کلمه بساز

برای شروع بازی حدس بزن کلمه چیه ، ابتدا باید، به کودک خود یک حرف بگویید و او باید به صورت یکی در میان با شما تا آنجا که میتواند کلماتی را که با آن حرف آغاز می شوند، نام ببرد. ناتوانی از شروع کلمه با حرف باعث با زندگی می شود.

بازی حدس بزن کلمه چیه

برای تنوع می توانید حرف را به او پیشنهاد کنید و از او بخواهید تا آن جا که می تواند از کلماتی که با آن حرف شروع می شود پشت سر هم نام برد و از تکرار هم پرهیز کند و هرگاه دیگر نتوانست کلماتی را ذکر کند، حرف جدیدی پیشنهاد کنید. در ضمن، شما باید همواره با ذکر کلمات پیشنهادی خود رکورد او را بشکنید. این را فراموش نکنید که او را در شمارش شنهاد می شود . با کلمات ناآشنا بازی کنید. این بازی برای کودکان چهار تا پنچ سال پیشنهاد می شود.

بازی موثرترین و پرمعناترین راه یادگیری برای کودک است و جبران آن از طریق دیگر امکان پذیر نیست. مهم ترین مشغولیت کودک در زندگی بازی است. کودک در جریان بازی و در یک زمان پرورش فکری، عاطفی جسمی و اجتماعی می یابد و آنچه او از طریق بازی بدست می آورد به طور مثبت کسب می کند زیرا اساس آن تجربه است این تجربه ای است که از طریق عضلات و حواس خود کودک، به دست آمده است.

نوشته های مشابه

لینک اینستاگرام: https://www.instagram.com/p/Bf8SjoGF4z3/

 

 

 

نوشتهٔ بعدی
بازی دالی موشه ، یک بازی تقلیدی
نوشتهٔ پیشین
تقویت مهارت های ذهنی و جسمی کودکان به کمک بازی
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست