سوختگی کودکان با آب داغ

مراقب سوختگی کودکان باشیم

سوختگی کودکان با آب داغ یکی از موارد شایع سوختگی در کودکان است.مراقب کودکان باشیم .فقط چند ثانیه کافی است تا یک کودک با آب ۵۵ درجه دچار سوختگی درجه سه شود. علامت های روی شیر آب را به کودکانمان بیاموزیم. اول شیر آب سرد را باز کن و بعد شیر آب گرم را باز کن تا آب کمی ولرم شود.

سوختگی کودکان با آب داغ یکی از مسایل جدی سلامت کودکان است. فقط چند ثانیه کافی است تا یک کودک با آب ۵۵ درجه دچار سوختگی درجه سه شود. علامت های روی شیر آب را به کودکانمان بیاموزیم. اول شیر آب سرد را باز کن و بعد شیر آب گرم را باز کن تا آب کمی ولرم شود.

سوختگی کودکان با آب داغ
مراقب سوختگی کودکان باشیم

بعضی از شیرهای آب فقط یک دسته دارند ولی آن ها هم دارای علامت آب گرم و سرد می باشند. هنگام حمام با کودک تمرین کنیم اگر دسته شیر را یک طرف بکشند آب گرم می شود و به طرف دیگر، آب سرد می شود. برای جلوگیری از سوختگی کودکان با آب داغ به او بگوییم حتما اول دسته ی شیر را به سمت آب سرد بکشد.

به کودکانمان بیاموزیم وقتی می خواهند حمام بگیرند آب گرم را با دقت  و آرام و آرام  باز کنند تا یک دفعه داغ نشود. به او بگوییم دست هایش زیر آب داغ نگیرد. آبی که از آن بخار بلند می شود آب داغ است و ممکن است دست کودک دچار سوختگی شود . به کودک بیاموزیم وقتی وارد وان حمام کودک می شود، ابتدا گرمی آب را با دستش امتحان کند. ایمنی کودک در منزل بسیار مهم است. زیرا کودکان در مورد همه چیز کنجکاو هستند و دوست دارند از ماهیت همه چیز سر در بیاورند.

 

نوشته های مشابه
ایمنی کودکان در زمین های بازی
روش های پیشگیری از مسمومیت کودکان در خانه
پیشگیری از مسمومیت کودکان با مواد سمی
ایمن سازی خانه برای کودکان نوپا
آموزش عبور از خیابان به کودک

لینک اینستاگرام:
https://www.instagram.com/p/Bhq8t4WFPin/

نوشتهٔ بعدی
سیر تا پیاز فشار خون در بارداری
نوشتهٔ پیشین
خطر بریدگی در کودکان را جدی بگیرید

هشدار: مقالات مربوط به بخش سلامتی و تغذیه، پزشکی، بارداری، زیبایی، روانشناسی برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. کاربران برای تشخیص، تسکین و درمان مشکلات حوزه پزشکی و سلامتی ابتدا با پزشک مشورت کنند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up