روش های پیشگیری از مسمومیت کودکان در خانه

علل مسمومیت کودکان در خانه

مراقب کودکان باشیم ،تقریبا تمام مسمومیت ها، در محیط خانه رخ می دهد و ۸۰ درصد از مسمومیت کودکان در خانه در سنین ۱-۴ سال می باشد. روش های پیشگیری از مسمومیت کودکان در خانه ، رابطه ی مستقیمی با آموزش نکات ایمنی در خانه برای کودکان دارد .

روش های پیشگیری از مسمومیت کودکان در خانه

 

۱- قفل ایمنی کودک : درب تمام کابینت های نگهداری مواد خطرناک، برای محدود کردن دسترسی کودکان به مواد سمی، قفل ایمنی نصب کنید.

۲- دارو خوردن کودک :یکی از روش های پیشگیری از مسمومیت کودکان در خانه این است که تمام داروهای نسخه ای و بدون نسخه را خارج از دید و دور از دسترس کودکان و ترجیحاً در قفسه ی قفل دار نگهداری کنید. هیچ وقت به فرزند خود نگوییدکه این دارو طعمی شیرین شبیه شکلات و یا آبنات دارد زیرا در نبود شما ممکن است بخواهد آنرا امتحان کند.

۳- مواد سمی و کودک:  برای جلوگیری از مسمومیت کودک در خانه گیاهان سمی داخل خانه را دور از دسترس کودکان قرار دهید.

۴- امنیت کودک: کودکان، کنجکاو و تمایل به قرار دادن هر چیزی در دهان خود دارند. لذا بطری های پزشکی ممکن است برای آن ها جذاب باشد. برای کنترل هر چه بیشتر حتما حساب میزان داروی باقی مانده خود را داشته باشید.

۵- تقلید کردن کودکان :کودکان تقلید از بزرگسالان را دوست دارند. مصرف دارو در مقابل کودکان ممکن است خطر ناک باشد.

۶-کودکان در تماس مدام با مواد شیمیایی : برای جلوگیری از مسمومیت کودک در خانه از ظروف مقاوم سخت و ایمنی برای نگه داشتن دارو استفاده کنید تا کودکان قادر به باز کردن درب آن نباشند.مواد شیمیایی، شوینده و سفید کننده را در منزل در کمدهای دارای قفل و دور از دید و دسترس کودکان قرار دهید

 

نوشته های مشابه

 

نوشتهٔ بعدی
ایمنی و مراقبت از کودک در حمام
نوشتهٔ پیشین
ایمنی کودکان در برابر پریزهای برق
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست