ایمنی کودکان در برابر پریزهای برق

خطر برق گرفتگی در کودکان

ایمنی کودکان در برابر پریزهای برق مهم است چون کودک شما در مورد خطر چیزی نمی داند، هر چند شما بارها برای او توضیح دهید. یکی از علاقه های کودکان، پریز های برق خانه هستند. خطر برق گرفتگی در این مورد بسیار زیاد است ، گاهی اوقات می بینیم که کودک کلید خانه یا هر شی فلزی را برداشته و یکی از آن ها را داخل پریز برق می کند.

اغلب فروشگاه های لوازم الکتریکی درپوش ­پریز دارند. برای حفظ جان بچه های کوچک، روی همه ی پریز هایی که استفاده نمی شوند، درپوش بگذارید. باید برای همه ی پریز های برق خانه مخصوصا آن ها که در قسمت های پایینی دیوار ها هستند درپوش تهیه کنید. مراقب کودکان باشیم. با استفاده از انواع محافظ‌ های پلاستیکی خطر برق گرفتگی در کودکان را کاهش دهیم. این وسایل به صورت چند شاخه می‌باشند که با قرار گرفتن مستقیم شاخه‌های آن در داخل سوراخ‌های پریز برق، از ورود اجسام خارجی به داخل آن جلوگیری می‌کند.

ایمنی کودکان در برابر پریزهای برق -خطر برق گرفتگی

ایمنی کودکان در برابر پریزهای برق

رعایت نکات ایمنی برق در منزل

  •  برای  ایمنی کودکان در برابر پریزهای برق ،مراقبت دایمی والدین از اطفال و دور نگهداشتن آنها از پریزهای برق ضروری است.
  •  استفاده از محافظ‌های پلاستیکی  و یا پریزها و پوشش‌های مقاوم توصیه می‌شود.
  • پریزها را جهت اطمینان از این که در جای مناسب خود قرار گرفته و شل نشده‌اند و همچنین به منظور جلوگیری از افزایش دما و آتش‌سوزی و خطر برق گرفتگی ،کنترل کنید.
  •  قبل از این که وسایل برقی را از پریز خارج  کنید  (دو شاخه را بکشید )، ابتدا آنها را خاموش کنید.
  •  برای خارج کردن دوشاخه وسایل برقی از پریز، هرگز سیم آنها را نکشید. زیرا پلاستیک سطح پریز بسیار ترد و شکننده می‌باشد و این کار ممکن است موجب ترک خوردن و شکستن آن شود.
  • هیچگاه از یک پریز برق برای دو یا چند وسیله برقی استفاده نکنید ، زیرا این عمل موجب افزایش دما در پریز برق می‌شود و خطر برق گرفتگی در کودکان پریزها را جهت اطمینان از این که در جای مناسب خود قرار گرفته و شل نشده‌اند و همچنین به منظور جلوگیری از افزایش دما و آتش‌سوزی و خطر برق گرفتگی ،کنترل کنید.

 

نوشته های مشابه
ایمنی کودکان در زمین های بازی
ایمنی و مراقبت از کودک در حمام
خطر بریدگی در کودکان را جدی بگیرید
ایمنی کودک در استخر شنا

لینک اینستاگرام:
https://www.instagram.com/p/BdDOFIwFXvd/?

نوشتهٔ بعدی
روش های پیشگیری از مسمومیت کودکان در خانه
نوشتهٔ پیشین
ایمنی کودکان در برابر آتش سوزی

هشدار: مقالات مربوط به بخش سلامتی و تغذیه، پزشکی، بارداری، زیبایی، روانشناسی برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. کاربران برای تشخیص، تسکین و درمان مشکلات حوزه پزشکی و سلامتی ابتدا با پزشک مشورت کنند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up