آموزش مسواک زدن به کودک

آموزش مسواک زدن به کودک

علاقه‌مند کردن کودکان به مسواک زدن

تمیز کردن دندان ها را میتوان تبدیل به یک بازی کرد. برای شروع آموزش مسواک زدن به کودک ،مسواکی تهیه کنید که آهنگ می زند و خمیر دندان هم یک طعم جالب داشته باشند و لیوان آن نیز به شکل خرس باشد، همراه با یک ساعت شنی برای اندازه گیری زمان پاکیزه کردن دندان ها!

این کار را به شکل قاطعانه و جدی در منزل پیاده کنید: به طور کلی قبل از مسواک، خوابیدن صددرصد ممنوع است و پس از مسواک زدن دیگر جز آب چیز دیگری را نمی توان در دهان گذاشت. موضع گیری قاطع شما در این مرحله برای تمیز کردن دندان در تمام عمر برای کودک تان اثربخش است. از این رو هیچ گاه در آموختن عادات خوب به کودک خود تردید نکنید. اگر موضوع مسواک زدن دندانها را به یک عادت شبانه تبدیل کنید، برای شما آسان تر خواهد بود تا این که بخواهید هر شب قبل از مسواک یک داستان زیبا تعریف کنید.پاکیزه نگهداشتن دندان ها در طول روز، کار بسیار مهمی است ۰

حتی پاکیزگى دندان های شیری زیرا دندان های شیری، پایه ی دندان های آینده هستند. بنابراین پوسیدگی دندان ها نه فقط موجب درد میشود، بلکه خطرآفرین هم است. و چه بسا موجب التهاب یا افتادن پیش از هنگام دندانهای شیری شود که این امر به نوبه ی خود روی ترتیب دندان های دائمی اثر میگذارد.

 

آموزش مسواک زدن به کودک

سن شروع مسواک زدن کودکان

کودک از دو سالگی به بعد می تواند خودش دندانهایش را بشوید. این کار را زود به بچه های خود آموزش بدهید. در حمام با کودک، بازی دندان را اجرا کنید- : « من دندان های تو را تمیز می کنم و تو دندانهای مرا.» سپس این کار را عملاً انجام بدهید.

به کودک خود بیاموزید تا پس از مسواک زدن، زبانش را به دندانهای خود بکشد تا احساسی کند چقدر تمیز و تازه شده اند. بچه ها همواره به برخورد مثبت و تشویقی نیازمند هستند. هرگاه کودکتان خودش مسواک زد، با شور و اشتیاق او را تشویق کنید.

هرگاه دیدید که زمان مسواک زدن بسیار کوتاه است و ساعت شنی ندارید، از عقربهای دقیقه شمار ساعت استفاده کنید و دو دقیقه برای این کار در نظر بگیرید. اگر کودک شما هنوز آنقدر کوچک است که نمی تواند هنگام مسواک زدن یا شانه زدن مو خود را در آینه نگاه کند، یک پلکان کوچک برای او بخرید.

نوشته های مشابه

روش های موثر آموزش رفتار صحیح به کودکان

آموزش به کودکان برای استفاده مشترک از وسایل

آموزش رنگ ها به کودکان با بازی

آموزش اسراف نکردن به کودک

آموزش مهارتهای زندگی به کودکان با قصه گفتن

لینک اینستا گرام : https://www.instagram.com/p/BkaXh6zFnrq/?

نوشتهٔ بعدی
مهم ترین نکات هنگام خرید لباس نوزاد
نوشتهٔ پیشین
دارو خوردن کودک بیمار
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست