آموزش کفش پوشیدن به کودک

چالش کفش پوشیدن در کودکان

در ابتدای آموزش کفش پوشیدن به کودک توجه داشته باشید ، پوشیدن کفش ها توسط کودک و بدون کمک بزرگترها مشکل است. در ابتدای کار، برای کمک به او می توانید با علامت زدن درون کفش ها به او بفهمانید که هنگام پوشیدن آنها چگونه باید در کنار یکدیگر باشند. آموزش بستن بند کفش به یک کودک خردسال ممکن است برای شما خسته کننده و برای کودک نا امید کننده باشد. چون بچه‌ها اگر احساس کنند انجام کاری برایشان دشوار است خیلی زود علاقمندی خود را از دست می‌دهند.

۱- بهتر آن است که برای کودک خود کفش هایی بخرید که بندهای چسبی داشته باشد، چرا که پوشیدن و در آوردن آنها آسان تر است.

۲- ضمناً اگر کودک شما بدون دلیل کفش خود را از پای در می آورد، کفش هایی با بندهای نخی برایش بخرید و آن بندها را دو بار گره بزنید تا نتواند بازشان کند.

۳-  اگر می خواهید حتی با گره زدن بند کفش ها هم کودک نتواند به آسانی آنها را باز کند، قبل از پوشاندن کفش به او، بندها را در آب خیس کنید.

۴- داخل  منزل سعی کنید کودک شما پابرهنه باشد و یا حداکثر جورابی برای محافظت از سرما به او بپوشانید، این کار موجب تقویت حس لامسه ی پا در شتاخت جنس کف زمین می شود و در رشد و تناسب گودی کف پا هم مؤثر است.

آموزش کفش پوشیدن به کودک
آموزش کفش پوشیدن به کودک

یک ترفند ساده برای آموزش پوشیدن کفش

آموزش بستن بند کفش

آموزش کفش پوشیدن به کودک بهترین فرصت برای آموزش چپ و راست به کودک هم هست. با ماژیک نام کودک‌تان را داخل کفش کف آن بنویسید. چند کلمه اول سمت راست لنگه کفش و چند کلمه آخر سمت چپ لنگه کفش نوشته شود. اگر هنوز قادر به خواندن نیست از روش نیمه کردن صورت خندان استفاده کنید.

راه دیگر، یک جفت دمپایی تمیز بردارید. و در خانه تا به تا توی دستانتان بگیرید.ب ه کودک بگویید نگاه کن، دمپایی ها با هم قهر هستند. بیا با هم آشتی شون بدیم.  از کودک بپرس  قهر خوبه یا آشتی؟ وقتی دوباره تا به تا پوشید به کودک بگو :دمپایی  های تو دوباره قهر کردند، و ازش بخواه که آن ها را با هم آشتی بدهد.

 

نوشته های مشابه
روش های تقویت مهارت های حرکتی کودکان
طرز برخورد با کودکان دمدمی مزاج چگونه است؟
مشکل زبان باز کردن کودک
آموزش مهارتهای زندگی به کودکان با قصه گفتن

لینک اینستاگرام:
https://www.instagram.com/p/BjKSiaSl7dv/

نوشتهٔ بعدی
دوچرخه سواری کودکان و امنیت دوچرخه سواری
نوشتهٔ پیشین
مدت زمان بازی کودک

هشدار: مقالات مربوط به بخش سلامتی و تغذیه، پزشکی، بارداری، زیبایی، روانشناسی برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. کاربران برای تشخیص، تسکین و درمان مشکلات حوزه پزشکی و سلامتی ابتدا با پزشک مشورت کنند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست