شستشوی شیشه شیر و تمیز نگه داشتن آن

شیشه شیر بچه را با چی بشوریم

 اگر با برس شیشه شویی نتوانستید تمامی زوایای داخلی شیشه شیر را شستشو دهید، چند دانه برنج نپخته و کمی آب در شیشه بریزید و به شدت آن را تکان دهید؛ نتیجه ی اصطکاک دانه های برنج با بدنه ی داخلی ظرف، نظافت کامل آن است.

شستشوی شیشه شیر و تمیز نگه داشتن آن

هیچ گاه شیشه شیر را نشسته رها نکنید؛ زیرا شیر موجود در آن فاسد میشود و میکروب های خطرناکی تولید می کند، بنابراین خود را عادت دهید که بلافاصله پس از پایان زمان شیردادن،  شیشه را خیلی تمیز با آب بشویید. اگر ظرف مخصوصی برای قرار دادن شیشه ها در آن و ضد عفونی کردن آنها با آب جوش ندارید، همه آنها را در یک قابلمه قرار دهید و پر از آب کنید، سپس قابلمه را روی شعله ی آتش بگذارید تا آب آن بجوشد.

برای شستشوی وسائل نوزادان ، اگر وقت کافی برای جوشاندن شیشه های شیر جهت ضدعفونی کردن آنها ندارید، میتوانید داخل شیشه ها و پستانک آنها آب جوش بریزید. روش استریل کردن شیشه شیر این است که برای ضد عفونی کردن شیشه ها حتی می توانید آنها را داخل ظرفشویی بگذارید تا با حرارت بالا شسته شوند. اگر معمولاً شیشه ها را با آب جوش ضدعفونی می کنید، بخشی از این آب را برای استفاده در اتوی بخار نگه دارید.در حالی که پستانکها درون آب جوش هستند، سوراخ های آنها را با خلال دندان تمیز کنید تا دچار چسبندگی نشوند. برای گشاد کردن سوراخ سر شیشه یا اضافه کردن یک سوراخ دیگر، از نوک سوزن گداخته استفاده کنید. چند سر شیشه خریداری کنید تا اگر پستانک قبلی قابل استفاده نبود آن را عوض کنید.

 

نوشته های مشابه

نکات مهم در تغذیه نوزاد با شیشه شیر

رستوران رفتن با کودکان

تغذیه با شیر مادر و تاثیر آن بر سلامت کودک و مادر

پیشگیری از مسمومیت کودکان با مواد سمی

روش خواباندن نوزاد

نوشتهٔ بعدی
غذای سالم برای کودکان ، نه به هله هوله
نوشتهٔ پیشین
ایمن سازی خانه برای کودکان نوپا
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست