تقویت اعتماد به نفس در کودک

 

پرورش اعتماد به نفس در کودکان

تقویت اعتماد به نفس در کودک ، یکی از عوامل موثر درتقویت یادگیری کودکان است، هنگامی که آن ها به توانایی و شایستگی ها یشان اعتقاد داشته باشند ، می توانند کارهای شگفت انگیزی انجام دهند. بنابراین رفتارهای تشویق  کننده در یادگیری کودک بسیار موثر است.

برای کودک  اهمیت دادن به موفقیت ھایش از اھمیت  خاصی برخوردار است . ایجاد اعتماد به نفس در کودک ممکن است دشوار به نظر برسد. اما احساس ارزشمند بودن برای کودک، پایه‌های آینده‌ی فرزندتان را پی می‌ریزد. اعتماد به نفس یعنی باور به این که می‌توانیم.

تقویت اعتماد به نفس در کودک

انتقاد به کودک روحیه بچه های کوچک تر را متزلزل می کند و به اعتماد به نفس آن ها لطمه وارد می آورد . در نهایت آنها را به این نتیجه می رساند که اگر در کاری احتمال شکست وجود دارد، بهتر است آن کار را انجام ندهند ، تا احساس امنیت و آرامش خاطر داشته باشند.پرورش اعتماد به نفس در کودکان باعث موفقیت کودکان در کسب مهارتهای اجتماعی و یادگیری کودکان می شود.

اگر کودک درحین انجام فعالیتی بدرفتاری می کند یا کارهای احمقانه از او سر می زند، به جای این  که از دستش عصبانی شوید و با او دعوا کنید. سعی کنید، بگویید: « من میفهمم که تو از این کار لذت نمی بری، پس بهتر است یک روز دیگر آن را انجام دهیم». فشار آوردن به کودک برای ادامه ی فعالیتی که علاقه ای به آن ندارد، نتیجه ی عکس می دهد . تحقیقات  نشان می دهد کودکانی که در خانه و مدرسه تحت فشار زیاد قرار می گیرند، اغلب موفقیت کمتری در مهارتهای اجتماعی دارند

 

 

 

لینک اینستاگرام: https://www.instagram.com/p/BiEx_E7FCRM/

نوشتهٔ بعدی
مدت زمان بازی کودک
نوشتهٔ پیشین
ایمنی کودکان در برابر پریزهای برق
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست