مهم ترین نکات هنگام خرید لباس نوزاد

لباس برای نوزاد، چند دست لازمه بخرم؟

  • مهم ترین نکات هنگام خرید لباس نوزاد : در سال اول زندگی، کودک شما به انواع فراوانی از لباس نیاز ندارد. اما از نظر تعداد به لباس های بیشتر و ساده که امکان رسیدگی و مراقبت را افزایش می دهد، نیازمند است، زیرا لباس کودک زود کثیف می شود و این امکان وجود ندارد که لباس ها را هر روزشست.
  • از خرید لباس هایی که باید از راه سر پوشانده شود، خودداری کنید، زیرا معمولا یقه های لباس کودک  به اندازہ ی یا کافی گشاد نیست و همین باعث آزار کودک در هنگام پوشیدن لباس می شود.

مهم ترین نکات هنگام خرید لباس نوزاد

 انتخاب لباس مناسب برای کودک

از خریدن لباس هایی که از پشت دکمه دارد، نیز بپرهیزید، زیرا  هنگام پوشیدن این نوع لباس ها مجبورید کودک را روی شکم بخوابانید، در حالی که برگرداندن بی دلیل کودک درست به نظر نمی رسد، خصوصاً بعد از غذا خوردن کودک.

  •  همچنین از خریدن لباس های یک تکه که از پایین باز نمی شوند، نیز خودداری کنید، زیرا در آن صورت برای تعویض کردن جای بچه ناچارید کودک را به طور کامل برهنه کنید.
  • ازخریدن لباسی که دکمه های کوچک دارد، نیز خودداری کنید، زیرا چه بسا کودک شما یکی از این دکمه های ریز را بکند و ببلعد و خود را در معرض خطر قرار دهد.
  • در یک کلام، بهترین لباس برای کودک خردسال، لباسی است که به شکل قورباغه باشد، با پارچه های که قابلیت کش آمدن داشته باشد. چنین لباسی گرمای بدن را حفظ میکند. در نتیجه شکم یا پای کودک سرما نمی خورد. علاوه بر این به خاطر خاصیت کشی بودن پارچه ی آن، راحت است.
  • کودکان خردسال می توانند جوراب یا کفش های کوچک را از پای خود در آورند. از این رو بهتر است لبه ی جورابی که برای کودکتان انتخاب می کنید، کش دار باشد و زیر شلوار پوشیده شود.

 

نوشته های مشابه

مهم ترین نکات هنگام خرید لباس نوزاد

چگونه غذا دادن به نوزاد را شروع کنیم؟

روش خواباندن نوزاد

حسادت فرزند اول به فرزند دوم خانواده

از پوشک گرفتن کودک در شب

لینک اینستاگرام: https://www.instagram.com/p/BfBY8WKFafo/

 

 

نوشتهٔ بعدی
برنامه ریزی هوشمندانه والدین برای کودک
نوشتهٔ پیشین
رشد کودک از تولد تا یک سالگی
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست