رفتار کودکان با حیوانات خانگی

بچه ها در کنار حیوانات خانگی زندگی را می آموزند

چه نکاتی را باید در رفتار کودکان با حیوانات خانگی به او بیاموزیم؟

برای جلوگیری از آسیب دیدن کودکان و حیوانات ، چگونگی رفتار با حیوانات را به کودک آموزش دهید. به فرزندتان بیاموزید که با آرامش به حیوانات نزدیک شود، بدون آن که داد بزند، بپرد یا بدود. والدین در مقام الگوهای رفتاری کودکان باید توجهی جدی به رفتار خود با حیوانات داشته باشند و در صورت مشاهده هرگونه حیوان‌آزاری از سوی کودک، با اتخاذ رفتارهای مثبت جایگزین مانند نوازش و غذا دادن به حیوان ، کودک را به طور غیر مستقیم متوجه اشتباه خود کنند.

رفتار کودکان با حیوانات خانگی
رفتار کودکان با حیوانات خانگی
  • اگرهنگام تولد فرزندتان،حیوان اهلی در منزل دارید، اجازه دهید بوی فرزندتان را استشمام کند، به اتاقش برود و…
  • اگر در خیابان یا نزد کسی هستید، به فرزند خود اجازه ندهید بدون اجازه صاحب منزل با حیوانات ، آنان بازی کند.
  • هنگامی که به حیوانی که نمی شناسیم نزدیک می شویم (سگ، اسب یا الاغ) دستمان را به سوی بالا باز می کنیم. حیوان پس از بوییدن دستمان متوجه می شود که میخواهیم دوست او شویم. در این صورت با ما کنار میآید.
  • به فرزندتان بیاموزیند که اوقات استراحت حیوانات را در نظر داشته باشد. به او بیاموزید که چگونه متوجه شده حیوان خسته و یا نیازمند استراحت است.
  • اصلاً اجازه ندهید که کودک حیوانی را اذیت کند. به او بیاموزید که حیوان چه چیزهایی را دوست دارد و او را تشویق کنید تا آنگونه رفتار کند.
  • وجود حیوان اهلی در منزل نقش مهمی در تربیت کودکان بازی می کند، خصوصاً اگر کودک تنها باشد به منزل جوی پر نشاط می بخشد و کودک تنها را سرگرم می کند. در اکثر موارد کودکان و حیوانات به راحتی با هم کنار می آیند.
  • اگر در خشکی با فرزندتان قدم می زنید، می توانید روی چمن ها دراز بکشید و اجازه دهید به عالم زیبای حشرات دقتی بکند. بگذارید به لانه ی مورچه ها یا عنکبوتی که تار می تند و یا… نظر کند؛ به این ترتیب ترسش از حشرات می ریزد.
  • به او بیاموزید که به زندگی، در همه شکل ها و مظاهرش احترام بگذارد. نگذارید حشرات کوچک بی آزار را با کفشش له کند؛ یا گلی را از شاخه جدا کند و روی زمین بیندازد، و تلاش کنید در همه این امور از شما الگو بگیرد.

 

نوشته های مشابه
ترس از موجودات خیالی در کودکان
آموزش کودک برای احترام گذاشتن به دیگران
روش های موثر آموزش رفتار صحیح به کودکان
قوانین بازی کردن کودکان با یکدیگر

لینک اینستاگرام:
https://www.instagram.com/p/BiMls6DlWIi/

نوشتهٔ بعدی
بازی تقویت حس شنوایی و حس لامسه در کودکان
نوشتهٔ پیشین
طریقه استفاده از کالسکه بچه

هشدار: مقالات مربوط به بخش سلامتی و تغذیه، پزشکی، بارداری، زیبایی، روانشناسی برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. کاربران برای تشخیص، تسکین و درمان مشکلات حوزه پزشکی و سلامتی ابتدا با پزشک مشورت کنند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست