ستون حیوانات درست کنیم (کودکان ۴ تا ۵ سال)

آموزش حیوانات به کودکان

برای آموزش حیوانات به کودکان دو ستون روی یک تکه کاغذ بزرگ ترسیم کنید. یکی برای حیوانات خالدار و دیگری برای حیوانات راه راه . در ستون خال دارها از  کودک تان  بخواهید تصویر حیواناتی را که دارای خال هستند، بکشد یا عکس آنها را روی صفحه بچسباند؛ به عنوان مثال: پروانه، کفشدوزک، پلنگ یا یوزپلنگ.

ستون حیوانات درست کنیم

در ستون حیوانات راه راه نیز از کودک تان بخواهید تصویر حیواناتی را که بدنشان راه راه است بکشد یا عکس آنها را روی صفحه بچسباند؛ مانند: زنبور عسل، گورخر، کرم ابریشم یا زنبور وحشی. کدام ستون حیوانات بیشتری دارد؟ و در مورد سایر الگوها هم صحبت کنید و آنها را روی باقی حیوانات و حشرات نشان دهید. این بازی برای کودکان چهار تا پنج سال پیشنهاد می شود . ترسیم و تکمیل الگوهایی از خال ها و راه راه حیوانات، آگاهی کودکان شما را نسبت به الگوهای طبیعت افزایش می دهد. آموزش کودک همراه با سرگرمی ، تقویت کننده استقلال، اعتماد به نفس، خلاقیت، و مهارت های زبانی است.

بازی، نیاز اولیه و ضروری کودکان است و هر چه امکان پرداختن آنها به بازیهای سالم و سازنده بیشتر باشد، فکر و ذهن و جسم آنها بهتر پرورش می یابد و خصوصیت های اجتماعی آنها بهبود می یابد. نقش بازی در رشد ذهنی کودک انکارناپذیر است.

کودک هنگام بازی می تواند کشف کند چه کسی است و چه توانایی هایی دارد، دنیا چیست و چگونه خود را باید با محیط هماهنگ کند. بازی می تواند به کودک اعتماد به نفس دهد، بازی کردن بچه ها راهی است به سوی شکل گیـری شخصیتـی سالم و مفید. در نتیجه برای این که کودک در آینــده ، زندگی خوب و بالنده ای داشته باشد، فرایند بازی بسیار ضروری است.

نوشته های مشابه :

بازی پاهای بامزه (برای کودکان ۴ سال به بالا)

بازی های جسمی و تقلیدی در کودک

بازی تقویت حس شنوایی و حس لامسه در کودکان

آموزش رنگ ها به کودکان با بازی

 

نوشتهٔ بعدی
اسباب بازی کودک را درست انتخاب کنید
نوشتهٔ پیشین
آموزش اندازه گیری به کودک به کمک پاها
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست