تقویت تمرکز کودکان با بازی هرکه رود خانه خود

مشکل عدم تمرکز در کودکان

نبودن دقت و تمرکز در کودکان بر روی بسیاری از کارهای روزمره او تاثیر مستقیم می گذارد. بعضی از کودکان بی قرار به دنیا می آیند.جلب توجه کودکان کار ساده ای نیست و سخت تر از آن حفظ تمرکز او برای مدت طولانی در هنگام انجام یک فعالیت خاص است. امکان اینکه در یک فعالیت طولانی و پیچیده کودک کارش را نیمه کاره رها کند زیاد است. اگر فرزندتان تفاوت بین تمرکز داشتن و نداشتن را به خوبی درک می کند به او بیاموزید چه کارهایی سبب حفظ تمرکز و چه کارهایی سبب پرت شدن حواس می شود. در هنگام آموزش به کودکانی که تمرکز لازم را ندارند از ابزارهای کمک آموزشی استفاده کنید. هر کاری که بتواند عملکرد حافظه را بهبود بخشد می تواند به طور غیر مستقیم باعث تقویت تمرکز کودکان شود.تقویت تمرکز کودکان با بازی هرکه رود خانه خود

مشکل حواس پرتی کودکان در بسیاری از خانواده ها دیده می شود. اما این حواس پرتی در برخی از کودکان آنقدر زیاد است که زندگی آنها را تحت تاثیر قرار داده است. برای کاهش مشکل عدم تمرکز در کودکان باید طیفی از مهارت‌ها و عادت‌های سودمندی همچون چگونگی سازماندهی کارهای روزانه، مدیریت زمان، اولویت‌بندی فعالیت‌های روزمره و همچنین کنترل احساسات و هیجانات آنی را به آنها آموخت.

تقویت تمرکز کودکان با بازی هرکه رود خانه خود

این یک بازی ساده است که می توانید آن را در اتومبیل هم انجام دهید. نام حیوانات را می گویید و کودک باید اسم ( خانه ) حیوان را بگوید. عکس آن را هم انجام دهید، به این ترتیب که اسطبل ( خانه اسب )  ، لانه (خانه گنجشک)، بیشه (خانه شیر).
برای تنوع بیشتر می توانید اسامی مشاغل را بگویید و کودکتان ابزار و آلات مورد نیاز آن شغل را نام ببرد، مانند قیچی و کلنگ (باغبان)، بیل و کلنگ (بنا) و… این بازی موجب تقویت تمرکز کودکان می شود و علاوه بر این با تکرار آن توان یادگیری او را تثبیت می کند.

این بازی برای کودکان پنچ تا شش سال پیشنهاد می شود .

نوشته های مشابه

راههای عملی تقویت دقت و تمرکز در کودکان

افزایش توجه و تمرکز در کودکان به کمک بازی

مشکل زبان باز کردن کودک

بازی برای تقویت تعادل در کودکان

مدت زمان بازی کودک

لینک اینستاگرام: https://www.instagram.com/p/BhZI92ZlYaO/

 

نوشتهٔ بعدی
روش های تقویت مهارت های حرکتی کودکان
نوشتهٔ پیشین
بازیهای تقلیدی کودکان (از یک تا دو سالگی)
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست