پازل برای کودکان ، پازل عکس

تقویت ادراک دیداری در کودکان

 پازل عکس یک نوع بازی برای کودکان است که بر روی قدرت تمرکز و تقویت ادراک دیداری در کودکان تاثیر دارد. تقویت ادراک دیداری در کودکان برای یادگیری تحصیلی ضروری است. ادراک دیداری به ادراک وضع اشیاء در فضا و مکان مربوط می شود و به توانایی تشخیص تفاوت یک شیء از شی ء دیگر مربوط می شود.

برای کار روی توجه و تمرکز کودکان، اولین قدم جلب توجه آنهاست. برای این کار باید روش هایی را به کار بگیریم که برای کودک جذاب و بازی گونه باشد. در این صورت توانمندی های کودک در زمینه توجه به نحوی گسترش می یابد که در طول زندگی برای وی مفید خواهد بود.

می توان از بازی هایی استفاده کرد که کودک را وارد جزییات زندگی می کند و به عبارتی تمرکز وی را افزایش می دهد. هر چه توجه در یک کودک افزایش یابد، در آینده میزان تمرکز او بالاتر خواهد رفت. کودکان از طریق تعامل با محیط اطراف خود به یادگیری می پردازند.

بازی برای کودکان، پازل عکس
پازل برای کودکان، پازل عکس

 پازل برای کودکان

پازل مهمترین ابزارهای آموزشی در مراحل پیش از دبستان و دبستان است که باید آن را در فرم ها و شکل های مختلف تهیه و در اختیار کودک قرار دهیم. شاید والدین هیچگاه فکر نکنند که یک بازی ساده توانایی های ذهنی کودکشان را متحول کند. اهمیت بازی پازل به خاطر تاثیری است که بر ابعاد مختلف هوش و توانایی های ذهنی کودک و همچنین سایر گروه های سنی دارد.

پازل ها از تصویرهای دو یا چهار قطعه ای برای کودکان نوپا دارد تا عکس های پیچیده تری که بیست و چهار یا سی و شش قطعه را در بر می گیرد. البته بازی پازل محدوده سنی ندارد و برای نوجوانان، جوانان و بزرگسالان پازل های هزار، دوهزار، پنج هزار و بیشتر نیز در بازار وجود دارد. همچنین پازلهای سه بعدی و پازل های پیچیده تر.

پازل، یک بازی هیجان انگیز برای کودکان است. آنها در دوره نوپایی از بازی با پازل ها و مکعب های پازلی لذت می برند. ویژگی اصلی پازل ها این است که کودک در ذهنش توانایی تکمیل تصاویر را پیدا می کند.

پازل عکس

پنج یا شش عکس در مقابل فرزند خود بگذارید و اجازه دهید برای چند ثانیه آنها را نگاه کند. سپس از او بخواهید که چشمانش را ببندد و شما در این حین یکی از عکس ها را بردارید، او باید بگوید که کدام عکس برداشته شده است؛ با افزایش تعداد عکس ها یا برداشتن بیش از یک عکس می توانید بازی را سخت تر کنید. این بازی پازل عکس برای کودکان سه تا چهار سال پیشنهاد می شود .

 

نوشته های مشابه
بازیهای تقلیدی کودکان (از یک تا دو سالگی)
چرا کودکان در بازی تقلب می کنند؟
نقش بازی در یادگیری کودکان
قوانین بازی کردن کودکان با یکدیگر

لینک اینستگرام
https://www.instagram.com/zarafeyejadooyi/

نوشتهٔ بعدی
بازیهای تقلیدی کودکان
نوشتهٔ پیشین
نقاشی خط خطی کودکانه را کامل کن

هشدار: مقالات مربوط به بخش سلامتی و تغذیه، پزشکی، بارداری، زیبایی، روانشناسی برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. کاربران برای تشخیص، تسکین و درمان مشکلات حوزه پزشکی و سلامتی ابتدا با پزشک مشورت کنند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست