بازی برای تقویت تعادل در کودکان

بازی های حرکتی و تعادلی چه تاثیری بر کودکان دارد؟

بازی های حرکتی و بازی های تعادلی سبب بهبود اختلال هماهنگی رشدی کودکان می شوند. بنابراین پیشنهاد می شود برای افزایش آمادگی حرکتی کودکان، پیش از مدرسه و برای بهبود اختلال های رشدی و تقویت مهارتهای حرکتی، برنامه های تمرینی برای استفاده از بازی برای تقویت تعادل در کودکان اجرا شود. کودکان از آغاز تا بلوغ، مراحل مختلف رشد را می گذرانند و به مدد حس و جنبش درباره محیط اطراف خود به تجربه می پردازند. همین که کودک در انجام فعالیتی موفق شود، به تلاش بیشتر برای پرداختن به دیگر تکالیف برانگیخته خواهد شد. در نتیجه حس اعتماد به نفس در کودک پدید می آید و می کوشد تا کارهای دشوارتری را انجام دهد و به این وسیله به سطح یادگیری شناختی می رسد.

بازی برای تقویت تعادل در کودکان

چگونه بازی حرکتی و تعادلی را با کودکان انجام دهیم؟

پیشنهاد چند بازی برای تقویت تعادل در کودکان

برای تقویت تعادل در کودکان یکی از بچه ها کتاب ، دفتر یا مجله ای را روی سرش می گذارد و با حفظ تعادل در اتاق حرکت می کند. اگر همه چیز خوب پیش برود، می توان از مانع هم استفاده کرد. مثلا در وسط اتاق یک صندلی گذاشت و آن را دور زد. بچه های بزرگ تر می توانند تمرین های تعادلی مشکل تری را انجام دهند.

به عنوان مثال، یک کتاب روی سرشان باشد و هم زمان یک برگ کاغذ روی یک دست و یک توپ روی دست دیگر آنها قرار گیرد. به مورد دیگری هم می توان فکر کرد : خوابیدن به پشت و گذاشتن بالشی روی کف هر پا و حرکت پای دوچرخه . این بازی برای کودکان پنج تا شش سال پیشنهاد می شود . این یک نوع بازی حرکتی و مهارتی است که به افزایش تمرکز کودک کمک می کند.

یکی از بازی های تعادلی که خیلی از بچه ها با آن آشنا هستند و دوستش دارند بازی لی لی است که همه‌ی ما در کودکی آنرا بازی کرده ایم.  بازی لی لی را در پارک و یا فضای باز حیاط با کودکان انجام دهید. اگر می توانید خودتان هم در بازی شرکت کنید. بچه ها دوست دارند بزرگترها هم در بازی آنها حضور داشته باشند و با آنها رقابت کنند.

پیشنهاد دیگر برای برای تقویت تعادل در کودکان بازی تعادلی ساده راه رفتن روی نخ است. بند، نخ طناب یا هر چیز دیگری که می توانید روی زمین قرار دهید و از کودک‌تان بخواهید بر روی آن راه برود و تعادلش را حفظ کند.

نوشته های مشابه

بازی تقویت حس شنوایی و حس لامسه در کودکان

بازی برای تقویت حس لامسه در کودکان ( ماه های اول تولد )

بازی حسی حرکتی پرتاب اشیا برای کودکان

بازی دالی موشه ، یک بازی تقلیدی

لینک اینستاگرام: https://www.instagram.com/p/BicU49qFuBN/

نوشتهٔ بعدی
بازی تقویت حس شنوایی و حس لامسه در کودکان
نوشتهٔ پیشین
روش های تقویت مهارت های حرکتی کودکان
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست