ایمنی کودکان در زمین های بازی

ایمنی اسباب بازی ها

بازی در پارک نیاز کودک است.کودک شما در حال رشد است و کم کم  احساس می کند که دیگر یک کودک نیست. او می خواهد قدرت خود را آزمایش کند. بنابراین ایمنی کودکان در زمین های بازی و ایمنی اسباب بازی ها بسیار مهم است. زمین بازی محل مناسبی برای این احساس اوست.به خاطر داشته باشید استفاده از مواد نرم از بروز حوادث نمی کاهند.

همچنین هر قدر که ارتفاع تجهیزات بیشتر باشد،خطر جراحت و سقوط از آن بیشتر است. اگر چه که همیشه  والدین و مربیان می بایستی کودک را کنترل و نظارت نمایند ولی بسیاری از اوقات وجود تجهیزات ناسالم به کودکانمان آسیب می رساند.

ایمنی کودکان در زمین های بازی

رعایت نکات ایمنی هنگام بازی کودک

قبل از اینکه فرزند شما از وسایل زمین بازی استفاده کند، ایمنی اسباب بازی ها را کنترل کنید تا اندازه ی او باشد. تا سر و بدن او در آن گیر نکند. برای ایمنی کودکان در زمین های بازی به بچه ها بگویید، وقتی روی لوازم بازی هستند با یکدیگر شوخی نکنند. روی سرسره ندوند.مراقب کودکان باشیم. ایستاده تاب بازی نکنند. برای سوار شدن بر سرسره، توی صف بایستند.

صبر کنند تا کودکی که جلوتر از آنهاست سر بخورد. بچه های توی صف یا روی سرسره را هل ندهد و هیچ وقت عقب عقب، سرسره بازی نکند. بدون اینکه در بچه ها ایجاد ترس و دلهره کنید به آنها گوشزد کند که محتاط باشند.

بچه ها باید هنگام بالا رفتن از نردبان سرسره میله های دو طرف را محکم نگه دارند و هر بار پا روی یک پله بگذارند.نباید از خود سطح سرسره برای بالا رفتن استفاده کنند.از نکات مهم ایمنی کودکان در زمین های بازی پایین آمدن با سر یا شکم کاری بس خطرناک و غیرمنطقی است.

تاب باید از وسایلی نظیر کائوچو و پلاستیک ساخته شود نه فلز و چوب. بچه ها همواره باید روی تاب بنشینند و ایستادن روی پا یا زانو هنگام تاب بازی خطرناک است. آنها باید با دو دست درست تاب را محکم نگه دارند و تا ایستادن کامل تاب پیاده نشوند. سایر بچه ها نیز باید از تاب فاصله بگیرند از راه رفتن و دویدن اطراف تاب خودداری کنند. استفاده از یک تاب برای دو کودک غیر مجاز است مگر آنکه برای دو نفر طراحی شده باشد.

 

نوشته های مشابه

موارد ایمنی برای جلوگیری از سوختگی در کودکان

ایمنی کودکان در برابر پریزهای برق

ایمنی کودکان در برابر آتش سوزی

روش های پیشگیری از مسمومیت کودکان در خانه

خطر بریدگی در کودکان را جدی بگیرید

لینک اینستا گرام :  https://www.instagram.com/p/BjPfeJHlV00/

نوشتهٔ بعدی
نقش مادر در زندگی کودک
نوشتهٔ پیشین
روش برخورد با تف کردن کودک
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست