ایمنی کودکان در زمین های بازی

ایمنی اسباب بازی ها

بازی در پارک نیاز کودک است. کودک شما در حال رشد است و کم کم  احساس می کند که دیگر یک کودک نیست. او می خواهد قدرت خود را آزمایش کند. بنابراین ایمنی کودکان در زمین های بازی و ایمنی اسباب بازی ها بسیار مهم است. زمین بازی محل مناسبی برای این احساس اوست. به خاطر داشته باشید استفاده از مواد نرم از بروز حوادث نمی کاهند.

همچنین هر قدر که ارتفاع تجهیزات بیشتر باشد،خطر جراحت و سقوط از آن بیشتر است. اگر چه که همیشه  والدین و مربیان می بایستی کودک را کنترل و نظارت نمایند ولی بسیاری از اوقات وجود تجهیزات ناسالم به کودکانمان آسیب می رساند.

ایمنی کودکان در زمین های بازی
ایمنی کودکان در زمین های بازی

رعایت نکات ایمنی هنگام بازی کودک

  • قبل از اینکه فرزند شما از وسایل زمین بازی استفاده کند، ایمنی اسباب بازی ها را کنترل کنید تا اندازه ی او باشد. تا سر و بدن او در آن گیر نکند.
  • سطح زمین‌های بازی کودکان باید از ماده‌ای نرم مانند شن، تراشه‌های چوب، مالچ (ترکیب کاه و برگ)،‌ فرش‌های لاستیکی و یا تایرهای خرد شده درست شده باشد.
  • برای ایمنی کودکان در زمین های بازی به بچه ها بگویید، وقتی روی لوازم بازی هستند با یکدیگر شوخی نکنند.
  • تاب‌ها باید دارای صندلی‌های نرم باشند و باید طوری طراحی شده باشند که از سایر تجهیزات زمین بازی جدا باشند. توصیه می‌شود از تاب‌هایی استفاده کنید که صندلی‌های آنها کامل است و کودک را کامل در برمی‌گیرد.
  • اطمینان حاصل کنید که فرزندانتان از وسایلی استفاده می کنند که با سن آنها مناسب است . محدوده بازی کودکان زیر پنج سال را از بقیه کودکان جدا کنید . هرگز اجازه ندهید کودکان با گردن بندهای زینتی، شال گردن، گوشواره و وسایل زینتی یا لباس هایی که بندهای بلند و آویزان دارند در زمین بازی حاضر شوند .
  • مراقب کودکان باشیم. ایستاده تاب بازی نکنند.
  • برای سوار شدن بر سرسره، توی صف بایستند. روی سرسره ندوند. صبر کنند تا کودکی که جلوتر از آنهاست سر بخورد. بچه های توی صف یا روی سرسره را هل ندهد و هیچ وقت عقب عقب، سرسره بازی نکند. بدون اینکه در بچه ها ایجاد ترس و دلهره کنید به آنها گوشزد کند که محتاط باشند.
  • بچه ها باید هنگام بالا رفتن از نردبان سرسره میله های دو طرف را محکم نگه دارند و هر بار پا روی یک پله بگذارند. نباید از خود سطح سرسره برای بالا رفتن استفاده کنند. از نکات مهم ایمنی کودکان در زمین های بازی پایین آمدن با سر یا شکم کاری بس خطرناک و غیرمنطقی است.
  • تاب باید از وسایلی نظیر کائوچو و پلاستیک ساخته شود نه فلز و چوب. بچه ها همواره باید روی تاب بنشینند و ایستادن روی پا یا زانو هنگام تاب بازی خطرناک است. آنها باید با دو دست درست تاب را محکم نگه دارند و تا ایستادن کامل تاب پیاده نشوند. سایر بچه ها نیز باید از تاب فاصله بگیرند از راه رفتن و دویدن اطراف تاب خودداری کنند. استفاده از یک تاب برای دو کودک غیر مجاز است مگر آنکه برای دو نفر طراحی شده باشد.
  • الاکنگ‌ها باید فنردار باشند و الاکلنگ‌هایی که با زنجیر تنظیم می‌شوند برای این منظور مناسب نیستند.
  • تجهیزاتی که برای بالا رفتن درست شده‌اند باید به خوبی ایمن بوده و محافظت شده باشند و دارای پله‌ها و دستگیره‌های محکم باشند.

نوشته های مشابه
موارد ایمنی برای جلوگیری از سوختگی در کودکان
ایمنی کودکان در برابر پریزهای برق
ایمنی کودکان در برابر آتش سوزی
روش های پیشگیری از مسمومیت کودکان در خانه
خطر بریدگی در کودکان را جدی بگیرید

لینک اینستا گرام :
https://www.instagram.com/p/BjPfeJHlV00/

نوشتهٔ بعدی
جلوگیری از سوختگی در کودکان، نکات ایمنی کودکان
نوشتهٔ پیشین
ایمنی و مراقبت از کودک در حمام

هشدار: مقالات مربوط به بخش سلامتی و تغذیه، پزشکی، بارداری، زیبایی، روانشناسی برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. کاربران برای تشخیص، تسکین و درمان مشکلات حوزه پزشکی و سلامتی ابتدا با پزشک مشورت کنند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست