رشد کودک در چهار ماهگی

همه چیز درباره کودکان در ۴ ماهگی

رشد کودک در چهار ماهگی چه ویژگی هایی دارد؟ ساعت خواب و خوراک کودک در چهار ماهگی منظم می شود و به تدریج نوزاد شروع به کسب عادتهای جدید می کند. وی با توجه بیشتری به محیط اطراف خود می پردازد و با اطرافیان رابطه برقرار می سازد، می خندد و صداهایی تولید می کند.

 

 

رشد کودک در چهار ماهگی

کشف جسم وی وقت زیادی از او خواهد گرفت.کودک چهار ماهه ممکن است وقت زیادی را برای شناسایی دستهای خود بگذارد. بر روی صندلی راحت خود می نشیند، خیالبافی می کند یا به راه رفتن افراد مورد علاقه اش توجه می کند.

کودک چهار ماهه از جنبه ی هوشیاری فکری می آموزد که چگونه بین دو حرکت ، آگاهانه ارتباط برقرار کند، به طوری که می تواند حرکت های جدید را منظم تر دریافت کند. وی می آموزد فعالیت هایش – که غالباً اتفاقی صورت می گیرد – به خودش مربوط می شود و یاد می گیرد که چگونه آنها را تکرار کند ، مثلا تعقیب یک شی با چشم یا حرکت دست به طرف دهان یا توجه به منبع تولید صدا.

کودک در چهار ماهگی از الگوی زمانبندی شده ای برای خواب برخوردار خواهد شد. در این سن کودک به مدت هشت تا نه ساعت در شب می خوابد. ممکن است در طول روز به صورت منظم و طبق برنامه بخوابد یا چرت بزند. این موضوع فرصتی را برای مادر فراهم می کند تا استراحت کرده یا به همراه کودک خود بخوابد.

نوشته های مشابه

از خواب بیدار شدن نوزاد در صبح زود

رشد کودک از تولد تا یک سالگی

مکعب بازی کودکان، سرگرمی خلاقانه

لینک اینستاگرام: https://www.instagram.com/p/Bhypk-5lfqS/

 

نوشتهٔ بعدی
مقاومت کودک برای حمام رفتن و شامپو زدن موی سر
نوشتهٔ پیشین
پاسخ مناسب والدین به سوالات کودکان – توصیه ها
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست