بازی دالی موشه ، یک بازی تقلیدی

بازی دالی موشه ، یک بازی تقلیدی

سرگرم شدن با بازی دالی موشه

بازی دالی موشه، یک بازی تقلیدی بسیار مفید است و کودک را نسبت به مسئله حضور و غیاب حساس می کند. پشت در یا پرده پنهان شوید و بگوید: «مادر کجا پنهان شده؟» سپس ظاهر شوید و با صدای بلند بگویید: «دالی ».بازی دالی موشه  را چند بار تکرار کنید . مطمئناً کودک شما از این کار خوشش خواهد آمد.

بازی دالی موشه ، یک بازی تقلیدی

در ضمن، اگر موقعیت مکانی شما اجازه می دهد، از یک طرف پنهان شوید و از سوی دیگر ظاهر شوید. راه های دیگری هم برای پنهان شدن وجود دارد. مثلا روسری را روی صورت خود بکشید و کاملا بپوشانید.

بعد از چند لحظه روسری را یکباره بکشید و با صدای بلند بگوید: «دالی». بعد از سه یا چهار مرتبه کودک شما سعی می کند که خودش روسری را از سر شما بکشد؛ در مرحله ی آخر، روسری را روی سر کودک بکشید و سؤال کنید:

« کوچولوی من کجاست؟» بعد از چند لحظه به سرعت روسری را از سر کودک بکشید. در این بازی هم به سرعت کودک سعی خواهد کرد که روسری را از سر خود یا شما بکشد. این بازی را می توان از ماه ششم تولد کودک آغاز کرد .

اثرات مهم بازی دالی موشه

تئوری اولیه مبنی براینکه چرا نوزادان از دالی موشه لذت می‌برند تعجب و شگفتی‌شان از دیدن دوباره چیزهایی است که ناپدید شده‌اند.بازی دالی موشه ، یک بازی تقلیدی است که به رشد هوش کودک کمک می کند.تقلید نوزادان و کودکان بعد از مشاهدۀ اعمال تکراری دیگران از ویژگی های مهم رشد سمبولیک اجتماعی و شناختی به کار می رود.

در هر بار که بازی دالی موشه با کودک انجام میشود، هزاران اتصال جدید بین سلولهای مغزی او شکل میگیرد و اتصالات قبلی هم پایدارتر و قویتر می شود. دالی موشه می تواند موجب تعادل کامل چیزی شود که کودک در حال رشد، آن را دنیا می‌داند.

نوشته های مشابه

بازی تقویت حس شنوایی و حس لامسه در کودکان

تشویق کودک به ورزش کردن

بازی برای تقویت حس لامسه در کودکان ( ماه های اول تولد )

روش های تقویت مهارت های حرکتی کودکان

بازی برای تقویت حافظه و هوش کودکان

لینک اینستا گرام: https://www.instagram.com/p/BjukSYjl-aJ/?

نوشتهٔ بعدی
نقاشی کشیدن کودک روی دیوار
نوشتهٔ پیشین
بازی حدس بزن کلمه چیه
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست