روش های پیشگیری از مسمومیت کودکان در خانه

علل مسمومیت کودک در خانه

مراقب کودکان باشیم ،تقریبا تمام مسمومیت ها، در محیط خانه رخ می دهد و ۸۰ درصد از مسمومیت کودکان در خانه در سنین ۱-۴ سال می باشد. روش های پیشگیری از مسمومیت کودک در خانه ، رابطه ی مستقیمی با آموزش نکات ایمنی در خانه برای کودکان دارد . کودکان، به خصوص کودکانی که تازه راه می‌افتند، بیشتر در معرض خطر مسمومیت قرار دارند. پس باید آن ها را همیشه تحت نظر داشت، زیرا آنها خیلی سریع عمل می‌کنند و لحظه‌ای غفلت ممکن است باعث مسمومیت‌شان شود.

روش های پیشگیری از مسمومیت کودکان در خانه
روش های پیشگیری از مسمومیت کودک در خانه

روش های پیشگیری از مسمومیت کودک در خانه

۱- قفل ایمنی کودک : درب تمام کابینت های نگهداری مواد خطرناک، برای محدود کردن دسترسی کودکان به مواد سمی، قفل ایمنی نصب کنید.

۲- دارو خوردن کودک : یکی از روش های پیشگیری از مسمومیت کودک در خانه این است که تمام داروهای نسخه ای و بدون نسخه را خارج از دید و دور از دسترس کودکان و ترجیحاً در قفسه ی قفل دار نگهداری کنید. هیچ وقت به فرزند خود نگوییدکه این دارو طعمی شیرین شبیه شکلات و یا آبنات دارد زیرا در نبود شما ممکن است بخواهد آن را امتحان کند.

۳- مواد سمی و کودک:  برای جلوگیری از مسمومیت بچه گیاهان سمی داخل خانه را دور از دسترس کودکان قرار دهید.

۴- امنیت کودک: کودکان، کنجکاو و تمایل به قرار دادن هر چیزی در دهان خود دارند. لذا بطری های پزشکی ممکن است برای آن ها جذاب باشد. برای کنترل هر چه بیشتر حتما حساب میزان داروی باقی مانده خود را داشته باشید.

۵- تقلید کردن کودکان: کودکان تقلید از بزرگسالان را دوست دارند. مصرف دارو در مقابل کودکان ممکن است خطر ناک باشد.

۶-کودکان در تماس مدام با مواد شیمیایی: برای جلوگیری از مسمومیت کودک در خانه از ظروف مقاوم سخت و ایمنی برای نگه داشتن دارو استفاده کنید تا کودکان قادر به باز کردن درب آن نباشند.مواد شیمیایی، شوینده و سفید کننده را در منزل در کمدهای دارای قفل و دور از دید و دسترس کودکان قرار دهید.

۷- داروهای تاریخ گذشته: داروهای تاریخ گذشته را دور بریزید. همچنین آنها را در جایی دور از دسترس کودکان نگهدار کنید. داروها را در مقابل چشم کودکان مصرف نکنید. داروها به دلیل رنگ‌های زیبا برای کودک جذابیت دارد و ممکن است بخواهد از شما تقلید کند و دارو را دور از چشم شما مصرف کند.

 

نوشته های مشابه
موارد ایمنی برای جلوگیری از سوختگی در کودکان
ایمنی کودکان در زمین های بازی
خطر بریدگی در کودکان را جدی بگیرید
ایمنی کودکان در برابر آتش سوزی

لینک اینستاگرام:
https://www.instagram.com/p/BgbQa0PBWdw/

نوشتهٔ بعدی
ایمنی و مراقبت از کودک در حمام
نوشتهٔ پیشین
ایمنی کودکان در برابر پریزهای برق

هشدار: مقالات مربوط به بخش سلامتی و تغذیه، پزشکی، بارداری، زیبایی، روانشناسی برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. کاربران برای تشخیص، تسکین و درمان مشکلات حوزه پزشکی و سلامتی ابتدا با پزشک مشورت کنند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست