بازی آموزشی برای تقویت مهارت گوش دادن در کودکان

تقویت مهارت شنیداری

مهارت گوش دادن در کودکان یک عامل بسیار مهمی در یادگیری در مدرسه هست . در بزرگسالی هنر خوب گوش دادن یکی از عوامل موفقیت افراد در روابط اجتماعی، کاری و شغلی و رابطه عاطفی می‌شود.اگر شنونده خوبی نباشیم در حل مشکلات خانوادگی و کاری دچار مشکل می‌شویم.مهارت گوش دادن آموختنی هست و مانند خیلی مهارتهای دیگر نیاز به تمرین دارد و بهترین زمان کودکی است. والدین می توانند از بازی آموزشی برای تقویت مهارت گوش دادن در کودکان استفاده کنند.

بازی آموزشی برای تقویت مهارت گوش دادن در کودکان

معمولا در سال اول مدرسه در کنار آموزش الفبا و مهارت‌های ضروری شمارش، مهارت گوش دادن نیز فرا گرفته می‌شود. مهارتهای شنیداری در دوران پیش دبستانی در مهدکودک ها توسعه داده شده و در دوران ابتدایی موفقیت دانش آموزان به این دلیل هست که بطور معمول بیشتر اطلاعات را در ارتباطات شفاهی بدست می‌آورند.مربی‌های پیش دبستانی و والدین تمرین هایی برای تقویت مهارت گوش کردن به صورت جذاب با بچه‌ها باید داشته باشند و با تشویق آنها به بازیهای سرگرم کننده در تقویت مهارت شنیداری تاثیر گذار باشند.

بازی برای تقویت حافظه‌ی شنیداری

هدف این بازی افزایش مهارت گوش دادن در کودکان و تقویت حافظه‌ی شنیداری است؛ یک حرف الفبا  را انتخاب و آن را حرف ممنوع معرفی کنید. شما و کودکتان به نوبت باید کلمه ای را بگویید که شامل آن حرف الفبا نباشد. هر کدام که اشتباه کنید به دیگری یک امتیاز می دهید. مجموع امتیازات این بازی ۳ است. هنگامی که کودک تا حدودی به این بازی عادت کرد، می توانید دو حرف را ممنوع و بازی را سخت تر کنید. این بازی برای کودکان پنج تا شش سال پیشنهاد می شود .

نوشته های مشابه

بازی حفظ تعادل روی طناب

آموزش مفهوم وزن به کودک با بازی ترازوی دستی

بازی برای تقویت تعادل در کودکان

تقویت تمرکز کودکان با بازی هرکه رود خانه خود

بازی پازل حیوانات مزرعه

نوشتهٔ بعدی
اسباب بازی کودک را درست انتخاب کنید
نوشتهٔ پیشین
علت پرحرفی کودک و سوال پرسیدن زیاد کودک چیست؟
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست